KTO SME

Home care

Naše poslanie

Premeniť jeseň života našich klientov na plnohodnotný čas. Umožniť im s ohľadom na ich možnosti, záujmy či túžby stráviť ho v príjemnom prostredí s vysoko kvalitnými sociálnymi a zdravotníckymi službami.

At the doctor's office

Naša vízia

Vybudovať na Slovensku jedinečné viacúčelové zariadenie, kde sa snúbi nielen vysoko profesionálny, ale najmä ľudský prístup ku klientom a k ich potrebám umocnený vzácnou kombináciou  komfortného ubytovania s kvalitnými sociálnymi a zdravotníckymi službami na jednom mieste.

1

Naše zariadenie

Unikátne zariadenie s Alzheimer centrom a so špecializovanou zdravotníckou starostlivosťou umožňuje svojim klientom využívať pod jednou strechou tiež služby dialyzačného strediska, nefrologickej ambulancie, rehabilitácie, ako aj služby lekárov ― špecialistov v blízkej Nemocnici sv. Lukáša, s ktorou je zariadenie prepojené podzemnou chodbou.

Všetko poruke

Zariadenie sa nachádza neďaleko centra Galanty, bezprostredne vedľa galantskej nemocnice.

Nájdete ho priamo v pavilóne B. Braun Galenia, kde sa nachádza aj dialyzačné stredisko a nefrologická ambulancia B. Braun Avitum. Viac informácií na www.bbraun-avitum.cz.

Výborná je tiež jeho dopravná dostupnosť ― cesta autom z Bratislavy trvá približne 50 minút. Priamo pri zariadení stoja aj autobusové linky. Od železničnej stanice je vzdialené asi 1,7 km.
Klienti sú tak neoddeliteľnou súčasťou ruchu mesta, môžu využívať jeho výhody, ale vďaka polohe budovy pritom žijú v pokojnej štvrti. Vyraziť teda na zmrzlinu, do parku či na nákupy nie je žiadny problém.

Najvyšší štandard

Interiér aj okolitý areál päťpodlažnej budovy zariadenia prešli kompletnou rekonštrukciou. Budova spĺňa všetky nároky na bezbariérovosť, nachádzajú sa tu tri výťahy. Na chvíle oddychu či terapií je klientom k dispozícii veľká záhrada.

Zariadenie spája s nemocnicou podzemná chodba, čo umožňuje klientom dostať sa komfortne na odborné vyšetrenia.

Ku komfortu klientov nepochybne prispieva aj to, že každé poschodie má vlastnú jedáleň, priestory určené na relax či na terapie. Samostatný priestor majú vyčlenené aj návštevy. Nechýba sesterská izba, izba pre opatrovateľky ani miestnosť pre sociálnu pracovníčku.

Na prízemí zariadenia sú prakticky umiestnené dialyzačné stredisko B. Braun a nefrologická ambulancia.

Dôležitou súčasťou zariadenia sú, pochopiteľne, rehabilitácia s telocvičňou, posilňovňou a miestnosť s hydromasážnymi vaňami, nachádzajúce sa v suteréne. Tu sa starajú ― v práčovni a v žehliarni ― aj o oblečenie klientov.

Tri zariadenia pod jednou strechou

Zariadenie sociálnych služieb Senior Care Galenia charakterizuje rôznorodosť poskytovaných sociálnych služieb vyplývajúca z rozmanitých potrieb našich klientov.

Špecializované zariadenie so zameraním na Alzheimerovu chorobu poskytuje pobytovú sociálnu službu pre dospelých na neurčitý čas. Klienti sú ubytovaní na prvom poschodí a k dispozícii je 23 lôžok, 21 jednoposteľových izieb a jedna dvojposteľová izba.
Ďalšou z poskytovaných služieb je zariadenie opatrovateľskej služby. Ide o pobytovú sociálnu službu pre dospelých na určitý čas. Klienti bývajú na druhom poschodí, k dispozícii je 24 lôžok, 14 jednoposteľových a päť dvojposteľových izieb.
K dispozícii je tiež zariadenie pre seniorov, teda pobytová sociálna služba pre starobných dôchodcov na neurčitý čas. Klienti sú ubytovaní na treťom poschodí, na tento účel slúži 24 lôžok, 18 jednoposteľových izieb a tri dvojposteľové izby.

Vždy niečo navyše

Zariadenie sociálnych služieb Senior Care Galenia poskytuje predovšetkým pobytovú sociálnu službu. Samozrejmosťou je pritom 24-hodinová opatrovateľská a ošetrovateľská starostlivosť. Pevnou súčasťou poskytovaných služieb sú však aj sociálne poradenstvo a sociálna rehabilitácia. Dôraz kladieme na rozvoj záujmovej činnosti či na pracovnú terapiu. Súčasťou štandardu je kvalitné celodenné stravovanie, upratovanie, služby spojené s udržiavaním ošatenia klientov ― s praním a so žehlením, ale napríklad aj s úschovou cenných vecí.

Zariadenie poskytuje tiež rad doplnkových služieb a procedúr, ktoré môžu významne skvalitniť život seniorov. Nepochybne k nim patrí fyzioterapia v prípade problémov pohybového aparátu, ale aj ich prevencia, hydroterapia či liečebná masáž horných a dolných končatín. Nechýba manikúra, pedikúra ani kadernícke služby.

Komfort domova

Súčasťou každej izby je elektrická polohovateľná posteľ s antidekubitným matracom, hrazdou a so stojanom na infúziu. Ak je potrebné stravovanie v posteli, k dispozícii je nočný stolík s vyklápacou doskou, čo umožní klientovi pohodlne sa najesť. Inventár izieb dotvára nový, praktický nábytok ― skriňa, vešiak, stôl a stoličky, nechýba ani televízor. Klimatickú pohodu v izbe zabezpečuje stropný ventilátor, na treťom poschodí zariadenia je nainštalovaná klimatizácia. Každá izba je vybavená bezbariérovou kúpeľňou s umývadlom, so sprchovým kútom a s toaletou. Nechýbajú závesy, protihmyzová sieť ani vonkajšie žalúzie. Pohodlie klienta iste umocní aj pekný výhľad na okolie z balkóna.

UNIKÁTNA KOMBINÁCIA SLUŽIEB

Ponuka Senior Care Galenia je výnimočná najmä v tom, že ide o jediné zariadenie na Slovensku, kde možno poskytovať klientom dialýzu priamo v budove. Ideálne je preto pre nefrologických pacientov odkázaných na dialýzu ― možné sú krátkodobé pobyty aj pobyty na neurčitý čas.

Ďalšou pridanou hodnotou je starostlivosť o klientov s Alzheimerovou chorobou pod dohľadom špecialistov. Nehovoriac o starostlivosti lekárov ― špecialistov galantskej nemocnice. Zabezpečené je pritom sprevádzanie klientov, ktorí sa na vyšetrenia do nemocnice dostanú pohodlne podzemnou chodbou spájajúcou zariadenie s miestnou nemocnicou.

Samozrejmosťou sú pravidelné týždenné návštevy všeobecného lekára v zariadení.

V oblasti poskytovania sociálnych služieb môže zariadenie stavať na skúsenostiach osvedčeného tímu sociálnych pracovníkov. Ide totiž už o druhé zariadenie skupiny Senior Care ― zariadenie pre seniorov Senior Care Kaskády poskytuje služby od decembra 2014.

Ošetrovateľská starostlivosť je okrem vlastného personálu realizovaná aj v spolupráci s Agentúrou domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

Významnú úlohu hrá nepochybne prostredie, ktoré klientov obklopuje. V tejto súvislosti k celkovej pohode ľudí, ktorí využijú služby zariadenia, iste prispeje kompletne zrekonštruovaný a kvalitne vybavený interiér. Zariadenie maximálne rešpektuje nároky na komfort, ale aj na súkromie klientov. Napokon z celkového počtu 71 lôžok sa až 53 nachádza v jednolôžkových izbách s novým nadštandardným vybavením.

KOĽKO U NÁS ZAPLATÍTE

Cena pobytu v zariadení sa odvíja od druhu poskytovanej sociálne služby (samostatný cenník je pre špecializované zariadenie, zariadenie opatrovateľskej služby a pre zariadenie pre seniorov). Ďalej závisí od nárokov na stravu, či klient vyžaduje racionálnu stravu, dietetickú alebo špeciálnu, napríklad bezlepkovú stravu. Cenu pobytu tiež ovplyvňuje počet postelí v izbe, kde je klient ubytovaný (k dispozícii sú 1- a 2-lôžkové izby).

V cene je teda zahrnutá racionálna strava (päťkrát denne) a tiež nepretržitá, 24-hodinová opatrovateľská starostlivosť. Súčasťou ceny je aj pravidelná lekárska prehliadka/konzultácia raz týždenne. Jedenkrát týždenne môže klient využiť hydroterapiu. Cena ďalej zahŕňa rozvoj záujmových aktivít klientov. Je v nej tiež upratovanie, pranie a žehlenie, úschova cenností či dva vlastné elektrické spotrebiče v izbe.

Ak máte záujem o konkrétnejšie informácie, radi vám ich poskytneme na telefónnom čísle 0915 731 374.

POSKYTOVATEĽ SOCIÁLNEJ SLUŽBY

Poskytovateľom sociálnej služby v zariadení sociálnych služieb Senior Care Galenia je nezisková organizácia Senior Care Galanta. Nezisková organizácia je spoločným projektom spoločnosti Senior Care a koncernu B. Braun.

Senior Care je slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje poskytovaniu sociálnych služieb od roku 2014. Neďaleko Galanty prevádzkuje nadštandardné zariadenie pre seniorov Senior Care Kaskády s kapacitou 80 lôžok. V komforte ubytovania a v kvalite poskytovaných služieb patrí na Slovensku k lídrom.

Koncern B. Braun pôsobí na celosvetovom trhu vyše 175 rokov a dnes patrí k najväčším výrobcom zdravotníckych produktov na svete. Hlavné sídlo je v nemeckom Melsungene, pobočky má v 63 krajinách sveta. Skupinu B. Braun CZ/SK tvorí B. Braun Medical (dodávateľ zdravotníckych prostriedkov), B. Braun Avitum (prevádzkovateľ dialyzačných stredísk 21 v ČR, 15 na Slovensku, odborných ambulancií a domovov pre seniorov so zdravotným postihnutím) a Akadémia Aesculap (medzinárodná vzdelávacia inštitúcia).
Skupina B. Braun v Česku a na Slovensku pôsobí od roku 1993 a zamestnáva viac ako 800 ľudí. Charitatívny projekt B. Braun pre život podporuje vybrané neziskové organizácie aj jednotlivcov. Patrónom projektu je český paraolympionik David Drahonínský.

DOKUMENTY

SENIOR-CARE-GALANTA_Krizovy-plan_06052020-1
PLÁN A MANUÁL KRÍZOVÝCH OPATRENÍ - PRE COVID–19